*
Specjalna kolorowanka ma promować atrakcje turystyczne Powiatu Tarnogórskiego wśród najmłodszych Dodane 2008-12-18 07.43 , komentarzy 1

Kolorowanka dla dzieci z atrakcjami ziemi tarnogórskiej

zobacz na mapie 50.4444160461426,18.8554992675781

Z myślą o najmłodszych mieszkańcach Powiatu Tarnogórskiego starostwo wydało specjalną kolorowankę, gdzie dzieci mogą poznać najciekawsze miejsca Powiatu Tarnogórskiego i związane z nimi legendy.

W kolorowance zatytułowanej "Podróż po Powiecie Tarnogórskim" znaleźć można rysunki autorstwa Mirosława Ogińskiego oraz wiersze Damiana Stadlera - Kolorowanka to świetny sposób zaciekawienia najmłodszych mieszkańców powiatu jego atrakcjami - mówi MM Silesii Katarzyna Majsterek, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach - Kolorując obrazki dzieci poznają najciekawsze miejsca w powiecie oraz związane z nimi legendy - dodaje.

Inicjatywa powstania wydawnictwa wyszła od jej autorów: Mirosława Ogińskiego i Damiana Stadlera. Dzieciaki mogą pokolorować obrazki oraz poznać legendy związane począwszy od rolnika Rybki, dzwonnicy Gwarków, poprzez pałace w Świerklańcu, Nakle i Brynku, po Muzeum Chleba w Radzionkowie, drewniany kościółek w Miasteczku Śląskim, most nad Mała Panwią i kolejkę wąskotorową.Spotkanie promocyjne kolorowanki odbyło się 16 grudnia w Galerii Satyry NaTynku, gdzie przedstawiciele samorządu kolorowali rysunki różnych atrakcji powiatu. w galerii obecni byli Józef Korpak, wicestarosta Artur Maligłówka, skarbnik Ewa Wachowiak, członkowie Zarządu: Krystyna Kosmala oraz Sławomir Wilk. Jednak najważniejszymi gośćmi były dzieci świetlicy terapeutycznej w Tarnowskich Górach, które oceniały kolorowanki.

Prace wykonane przez samorządowców będą przeznaczone na specjalną aukcję charytatywną. - Aukcja charytatywna ma pojawić się na stronie www.tg.net.pl najpóźniej jutro. Dochód z aukcji przeznaczony zostanie na działalność świetlic socjoterapeutycznych w Tarnowskich Górach - wyjaśnia Katarzyna Majsterek.Wczoraj spotkanie promocyjne kolorowanki odbyło się w Galerii "Barwy Śląska". Do zamku w Nakle przybyła grupa 60 dzieci z pobliskiej szkoły im. Kai Mireckiej. Dzieci otrzymały kolorowanki i miały okazję zobaczyć wystawę szopek betlejemskich. W podobny sposób, w ferie, kolorowanka promowana będzie też w innych miejscach naszego powiatu.

Dziś spotkania związane z promocją kolorowanki odbędą się w dwóch przedszkolach: o godz. 10.00 w Boruszowicach, a o godz. 11.30 w Reptach Śląskich.

r e k l a m a :


X

Miejsce
w rankingu
Krzysztof Gierak

Były dziennikarz portalu MMSilesia.pl Z MM-ką prawie przez trzy lata, współtworzył ten portal od samych początków. Odpowiedzialny za kulturę, turystykę, tematy studenckie i wszystko co związane z Tarnowskimi Górami Teraz dostępny pod mailem: krzysztof.gierak@gmail.com Jeśli mogę w czymś pomóc, to zapraszam do kontaktu.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Johnny knoxville Johnny knoxville
dobrze 2008-12-18 15.14

rewelacyjny pomysł, czasem urząd w tidzi ma jakieś dobre pomysły. A swoją drogą ziemia tarnogórska jest piękna dobrze by dzieci od małego poznawały jej uroki.

Dodaj swój komentarz: