*
Mieszkańcy Strumienia są dumni ze swojej szopki Dodane 2009-01-05 17.54 , komentarzy 5

Strumień: Żywa Szopka tylko do niedzieli [MoDO]

zobacz na mapie 49.916633605957,18.7615585327148

Żywą szopkę bożonarodzeniową w Strumieniu można oglądać jeszcze tylko do końca bieżącego tygodnia. Codziennie odwiedzają ją tłumy mieszkańców regionu!

Leżący w powiecie cieszyńśkim Strumień liczy zaledwie kilka tysięcy mieszkańców, ale ze swoją żywą szopką może konkurować z katowickimi Panewnikami czy Jasną Górą!

Szopki bożonarodzeniowe buduje się od wczesnego średniowiecza. Tradycja ta rozpowszechniona jest na całym świecie. Wbrew temu, co często myślimy, niezłe szopki mają Włosi, Niemcy, Francuzi czy nawet Hiszpanie... Więcej o szopkowej tradycji przeczytacie w katolickim portalu Opoka.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze Strumienia.


Szopka to prawdziwa atrakcja dla mieszkańców Strumienia. Nie odstępują jej na krok!


Swoje ptaszki pokazuje tu nawet święty Franciszek!


Urody szopce nie odbiera nawet świński ryj...


Ani osły...


Czy podejrzanie łypiąca na gości Jezuska, lama.

Zobacz także: Szopka w Panewnikach ponownie czeka na wiernychWypróbuj działy specjalne w MM:

Architektura | Inwestycje | Sport | Studenci | Moto | Turystyka | Kultura


X

Miejsce
w rankingu
Aleksander Glowania

Dziennikarz z zamiłowania, który nie zamieniłbym tej pracy na żadną inną, idealista dążący do celu z uśmiechem na twarzy :-) Ślązak, może być hanys, bez uprzedzeń traktujący waśnie Śląsko-Zagłębiowskie z przymrużeniem oka. Ostatnio byłem w świetnej restauracji w... Sosnowcu ;-) Aktualnie walczę w Krakowie. Zapraszam i tu: www.mmkrakow.pl, aleksander.glowania@mmkrakow.pl

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

MagdaF MagdaF
:) 2009-01-05 20.31

Byłam osobiście i widziałam super. jeszcze podczas mszy spiewaja kolędy a w żłóbku lezy prawdziewe dziecko. Świetnie to daje prawdziwy klimat. Osiołki piekne:)
pozdrawiam

Katarzyna Hołda Katarzyna Hołda
. 2009-01-05 21.38

Nie wiem czemu ale żywa szopka zawsze jakoś bardziej wprowadza świąteczny nastrój na mieście. Jakoś tak dziwnie milej jest. ;)

teddy Gość
~teddy
!!! 2011-01-06 16.09

też byłam i jestem wstrząsnięta! zwierzęta są brudne, zmarznięte, ścisnięte w małych klatkach lub w zbyt małych boksach. to woła o pomste do nieba! ludzie toż to zamęczanie zwierząt!!!

Error : D  .. Gość
~Error : D ..
DO GOŚCIA O NAZWIE : TEDDY ! ; - ) 2011-02-27 20.06

słuchaj , Teddy .
Szopka nie jest i nigdy nie będzie w jakimś apartamencie , wieżowcu czy hotelu .. ; / . A więc trzeba by było zatrudnic ok . 30 ludzi , którzy NON STOP by sprzątali ... : < ...
Ciekawa jestem, jakbyś miał / miała psa na dworze , czy też byś przychodził / -a do niego co godzinę , żeby posprzątac wokół niego ? Albo świnie , krowy ? To nie takie proste ... : (

Mieszkanka Bąkowa . : D

PS Mam nadzieje , że trochę zrozumiałaś o co mi chodzi , że to nie chodzi o kompromitacje czy jakieś wyzywanie cię , albo jakieś głupie ostrzeżenia , groźby . : ))
Chodziło mi tylko o wytłumaczenie typu : " Czemu tak , a nie inaczej ? "

Żorzanka Gość
~Żorzanka
Żorzanka 2012-01-02 09.04

Co roku jeżdżę zobaczyć szopkę, jest piękna naturalna i taka ma być.Pozdrawiam i dziękuję wszystkich którzy ją przygotowali i teraz pracują, aby turyści mogli ją podziwiać .Ale mam rade dla niezadowolonego "Chopie popracuj tam jako wolontariusz." a organizatorzy napewno będą wdzieczni.

Dodaj swój komentarz: