*
Mieszkańcy miasta i okolic nareszcie będą mogli załatwić na miejscu swoje sprawy Dodane 2009-03-04 11.10 , komentarzy 3

Oddział NFZ już w Sosnowcu

zobacz na mapie 50.2781524658203,19.152774810791

Do tej pory mieszkańcy Sosnowca, Mysłowic, Czeladzi, Będzina i Jaworzna musieli jeździć do dąbrowskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w celu załatwienia każdej sprawy. Teraz powstał oddział w Sosnowcu.

- Działamy w budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Sosnowcu. Wynajmujemy 3 pokoje, by ułatwić , życie interesantom – mówi MM Silesii pracownik NFZ. – W zakresie naszej działalności są trzy kluczowe zadania. Wydawanie potwierdzeń na refundowane środki terapeutyczne, przyjmowanie wniosków i wydawanie kart chipowych, oraz kart europejskich – dodaje.

Zobacz również: Była dyrektor Szpitala nr 2 w Mysłowicach z zarzutami

Na oddział NFZ w Sosnowcu mieszkańcy czekali od dawna. Nie dziwią więc entuzjastyczne reakcje petentów, szczególnie osób starszych, dla których wyjazd do Dąbrowy Górniczej był problemem.

- Nareszcie ktoś o nas pomyślał. Bo dla mnie jako osoby starszej i chorej trudno jechać po pieczątkę do Dąbrowy. To dla młodszych – żali się MM Silesii Krystyna Wojciechowska, mieszkanka dzielnicy Pogoń. – Szkoda, że powstał dopiero teraz, ale dobrze, że jest – dodaje.

Okazuje się jednak, że informacja o sosnowieckim oddziale NFZ jest mało dostępna, przez co wiele osób nadal jeździ do Dąbrowy Górniczej, by tam dowiedzieć się, że teraz ich sprawy załatwiane są w Sosnowcu, to problem szczególnie dla osób starszych i chorych.

- Cieszę się, że nareszcie swoje sprawy mogę załatwić w Sosnowcu, choć przyznam, że na Rzeźniczą niełatwo się dostać, jednak musiałem jechać do Dąbrowy Górniczej by się o tym oddziale dowiedzieć – żali się MM Silesii Henryk Nowiński, mieszkaniec Mysłowic.

Zobacz również: Sosnowiec: Fundacja Timkena pomoże noworodkom

Również pracownicy sosnowieckiego oddziału przyznają, że mało kto wie, że teraz sprawy będą załatwiane w Sosnowcu, jednak dodają, że z każdym dniem liczba interesantów rośnie. A informacja o nowym oddziale przekazywana jest pocztą pantoflową.


Wypróbuj działy specjalne w MM:

Architektura | Inwestycje | Sport | Studenci | Moto | Turystyka | Kultura


MM poleca:X

Miejsce
w rankingu
Jędrzej Bogus

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ Kim jestem? Genami Ślązak, zamieszkaniem Zagłębiak, dziecko Stanu Wojennego, wieczny student, indywidualista, lovestorant, regionalista, fan kiczu i gadżeciarz. Postępujący według własnych zasad. Spędzający życie na bardzo efektywnym marnowaniu czasu. ۠▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ Co tu robię? Staram się pokazać jak ciekawa jest Silesia. Nieznane miejsca, wydarzenia, ludzie, osobliwości, wszystko to co zaskakujące, ciekawe, nowe, interesujące. ۠▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Janusz Nowak Gość
~Janusz Nowak
N.F.Z. sosnowiec 2011-08-23 10.37

Cz tak trudno oprocz wiadomosci o oddziale podac nr.telefonu do korespondencji

marko Gość
~marko
a jakiś nr kontaktowy?? 2011-10-17 12.00

Cz tak trudno oprócz wiadomości o oddziale podać nr.telefonu.

Jędrzej Bogus Jędrzej Bogus
@ 2011-10-19 17.58

Tak szczególnie, że nie mają. A tak trudno wpisać w google NFZ sosnowiec kontakt? he

Dodaj swój komentarz: