*
Na powstającym Rondzie Siemion stanęły kule symbolizujące dzielnice miasta Dodane 2009-07-03 15.00 , komentarzy 1

W Siemianowicach Śląskich stanęło 5 srebrnych kul [Zdjęcia]

zobacz na mapie 50.2989883422852,19.0272483825684

Pięć stalowych, połyskujących kul stanęło na wysepce powstającego w Siemianowicach Śląskich Ronda "Siemion". Będą witać kierowców wjeżdżających do centrum od strony południowej i mają symbolizować 5 dzielnic miasta.

Budowę Ronda "Siemion" rozpoczęto zimą, według planów ma zostać ukończona już w lipcu. Skrzyżowanie ulic Staszica, Katowickiej, Sienkiewicza, Waryńskiego i Sobieskiego uchodziło za kolizyjne i często dochodziło tam do wypadków. Zmieni to Rondo, jedno z trzech w mieście i zarazem największe, które ma zapewnić przede wszystkim poprawę widoczności.

Ale nowe Rondo to nie jedynie poprawa warunków komunikacyjnych w mieście, ale także ciekawy zabieg wizualny. Niedawno stanęło na nim 5 srebrnych, błyszczących kul o znacznej wielkości.

- 5 kul symbolizuje 5 dzielnic Siemianowic Śląskich (to Centrum, Michałkowice, Bańgów, Przełajka i Bytków - przyp. red.). Są różnej wielkości, co odpowiada proporcjom dzielnic. Jedna ma 3,20 metra średnicy, druga - 2,60, a 3 kolejne - 1,50 metra - wyjaśnia MM Silesii Michał Tabaka, rzecznik siemianowickiego magistratu.Pomimo tego, że kule są stalowe, bezkarnie nie powinni czuć się złomiarze. Urząd Miasta nie zamierza stać z boku i biernie się przyglądać. - Kule są stalowe, z poszyciami z blachy nierdzewnej, w związku z czym zachodzi ryzyko rozkradzenia ich przez złomiarzy. Dlatego też teren jest i będzie cały czas monitorowany. Taka próba miała miejsce w przypadku pobliskiego Pomnika Czynu Niepodległościowego, z którego probowano ukraść orła. Sprawcy zostali jednak złapani - dodaje Tabaka.

Przestrzeń pomiędzy kulami wkrótce zostanie wypełniona przez roślinność. Sam koszt budowy nowego Ronda wyniósł około 2 milionów złotych. Siemion jest kolejnym, które swe imię przejęło po założycielach wsi tworzących obecnie Siemianowice Śląskie. Pozostałe to: Michał (od niego nazwę wzięły Michałkowice) i Maciej (Maciejkowice).


SERWIS MM O INWESTYCJACH

X

Miejsce
w rankingu
Witold Stech

For more info please visit: http://witoldstech.wix.com/witoldstech Pozdrawiam serdecznie

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Ev_ Ev_
hmmm.. 2009-07-03 21.20

winnam to zobaczyc..:P

Dodaj swój komentarz: