*
Skate Jam ściągnął do parku dziesiątki zawodników Dodane 2009-09-22 15.30 , komentarzy 0

Deskorolkarze opanowali Park Sielecki w Sosnowcu w ramach Miasto Gra [Zdjęcia]

zobacz na mapie 50.2849502563477,19.1392993927002

Jednym z wydarzeń trasy sportowej był Skate Jam w Parku Sieleckim. Do skate parku przyjechały dziesiątki deskorolkarzy z różnych stron Polski.


- Wydaje mi się, że to fajna impreza na jesień. Myślę, że dzisiejsze Skate Jam będzie bardzo udane ze względu na liczbę uczestników. Chłopaki będą startowali po 4 i z każdej grupy wyłonimy 2, którzy przejdą dalej. Nagrodzimy 3 pierwsze miejsca, oraz wyróżnimy Best Trick i tak to się będzie kręciło. Miejsce jest dobre, bo jest to skate park cieszący się największym powodzeniem wśród deskorolkarzy - mówi MM Silesii Paweł Krężel, jeżdżący na desce od 13 lat, współorganizator zawodów.Do rywalizacji, w której na przeszkodach znajdujących się w skate parku należało zaprezentować w ciągu 3 minut jak najlepsze tricki i umiejętności zgłosiło się w kategorii junior, czyli do 17 roku życia 16 zawodników, a w senior, powyżej 17 roku życia 11. Uczestnicy przyjechali z Brzegu, Oświęcimia, Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich, Gliwic, Sosnowca, a nawet z Kłobucka. Skaterzy podkreślali, że w mieście potrzeba więcej takich wydarzeń.- Zbudowaliśmy skate park, to teraz imprezy mogą odbywać się i codziennie. Nie będziemy wszystkiego organizować. Skaterzy znają się na tym najlepiej, mają znajomości, więc my zachęcamy by się organizowali i tu bawili - powiedział podczas Skate Jam MM Silesii Grzegorz Dąbrowski, rzecznik Urzędu Miasta w Sosnowcu.Zawody odbywały się w ramach trasy sportowej Miasto Gra! Dlatego oprócz skaterów w Parku Sieleckim pojawili się uczestnicy gry. Większość z nich po raz pierwszy mogła zobaczyć amatorów deskorolek w akcji. Połączenie tych 2 wydarzeń cieszy organizatorów, którzy w ten sposób mogą zmienić stereotyp.

- Bardzo fajne jest to by pokazać, że ten sport nie jest sportem, którzy może kojarzyć się osoba, które nie są związane z tą subkultura z wandalizmem, niszczeniem murków, czegokolwiek jeżdżeniem po schodach, graffiti i hip hopem. To jest osobna działka. My jeździmy, mamy swoją pasję. Staramy się tak spędzać czas a nie inaczej. W ruchu nie zamulając na ławkach - dodaje Paweł.

Zobacz również: Młodzież stanęła w obronie skate parku w WPKiW

Podczas zawodów o oprawę muzyczną zadbał profesjonalny DJ. Zostały zorganizowane przy współudziale Blink Skate Shop, Sirka, Bolid Deskorols i MOSiRu w Sosnowcu.

X

Miejsce
w rankingu
Jędrzej Bogus

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ Kim jestem? Genami Ślązak, zamieszkaniem Zagłębiak, dziecko Stanu Wojennego, wieczny student, indywidualista, lovestorant, regionalista, fan kiczu i gadżeciarz. Postępujący według własnych zasad. Spędzający życie na bardzo efektywnym marnowaniu czasu. ۠▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ Co tu robię? Staram się pokazać jak ciekawa jest Silesia. Nieznane miejsca, wydarzenia, ludzie, osobliwości, wszystko to co zaskakujące, ciekawe, nowe, interesujące. ۠▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: