*
To będzie zimna noc! Dodane 2010-02-09 15.51 , komentarzy 7

Katowice i Chorzów: Znów awaria ogrzewania, Ciepło wróciło nad ranem

Zima nie rozpieszcza energetyków ale i ciepłowników. Około 25 tys. odbiorców z Chorzowa i Katowic nie ma ciepłej wody i ogrzewania. I nie będzie mieć do jutra!

Przyczyną awarii jest uszkodzenie rur ciepłowniczych w okolicach ul. Siemianowickiej w Chorzowie. Rozszczelniona instalacja jest już naprawiana przez ekipy zakładu ciepłowniczego, niestety w wyniku przecieku na magistrali ciepłowniczej przesył ciepła ostanie uruchomiony dopiero jutro w okolicach godziny 6.00.

To tego czasu ekipy remontowe będą zasklepiać i uszczelniać uszkodzoną komorę.
- Tak czy inaczej napełnienie sieci przesyłowej w ciepłą wodę trochę potrwa. Prawdopodobnie całą noc - mówią w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Katowicach

Szykuje się zimna noc dla mieszkańców centrum Chorzowa ale i Klimzowca oraz katowickich dzielnic: Witosa, Tysiąclecia, Załęska Hałda, Załeże.

To już czwarta tak duża awaria ciepłownicza w  tym roku w regionie. Kilkanaście dni temu rekordowa liczba mieszkańców Katowic, bo ponad 60 tys. osób, nie miała ogrzewania i ciepłej wody na m.in. os. Paderewskiego i Brynowie. Teraz liczbę szacuje się na prawie 100 tys. ludzi - to tak, jakby nagle przestano ogrzewać miasto wielkości Wałbrzycha.

AKTUALIZACJA: Kaloryfery zaczęły znów grzaćokołogodziny 6.00 ranoMMSILESIA POLECA. GORĄCE TEMATY LUTEGO:
Komu kolejną Betonową kostkę? Katowice chcą mieć Camerimage
Oto wizja nowej Bankowej W Dąbrowie panika przed nożownikiem


X

Miejsce
w rankingu
Marcin Nowak

Założyciel i pierwszy kierownik portalu mmsilesia.pl, dziennikarz, bloger, wielki zwolennik mediów internetowych. Trener online w Mediach Regionalnych, współautor nowej wersji serwisu regiopedia.pl Autor wielu programów telewizyjnych w telewizji TVS i przewodników po Śląsku, geograf i zabrzanin. Obecnie mieszka w Bytomiu Obecnie Menadżer serwisów internetowych Polskapresse i kierownik naszemiasto.pl w woj. śląskim Pozdrawiam MM-kowiczów!

Komentarze

czik Gość
~czik
awaria awari 2010-02-09 16.36

dlaczego nikt nie napisze wprost ze istniejaca siec cieplownicza sama w sobie jest awaria .

Havoc Gość
~Havoc
... 2010-02-09 17.05

Bo każdy o tym wie?

miler Gość
~miler
Sieć z czasów pruskiego zaboru 2010-02-09 18.11

Wiec nie dziwota. Na premie, siedziby i samochody kasa jest zawsze. A rozszczelnienie przy Klary było nie od dziś, ale od miesiąca!

JA Gość
~JA
Skandal 2010-02-09 20.47

W związku z występującymi awariami tej zimy powinni wszyscy Mieszkańcy napisać pismo z natychmiastowym wezwaniem do zmniejszenia opłaty za ogrzewanie centralne.Przecież to nie są warunki do godnego mieszkania.2 kołdry, w domu chodzenie w bluzach.Dzieci szybko chorują na katar itp.To jest skandal.
Proponuję mediom zainteresowanie się sprawą czy mieszkańcy będą mieli wynagrodzone za mieszkanie w zimnym bloku.
Nie jestem chytry na pieniądze, ale w sytuacji gdy mieszkaniec zalega z opłatą pieniądze muszą szybko trafić na konto Energetyki Cieplnej w Katowicach, a jeżeli nie posiada się tego ogrzewania nie robi się nic!!!

Wniosek Gość
~Wniosek
Wniosek ? 2010-02-09 20.47

By coś mogło ulec awarii - wcześniej powinno być sprawne :)

manfred Gość
~manfred
do internauty "JA" 2010-02-09 21.31

Chyba żartujesz! Dostaniecie jeszcze wyrównanie od nich za to co im się wylało w czasie rozszczelnienia. Odszkodowanie? W jakim ty świecie żyjesz!?!?!

karlos Gość
~karlos
kółko wzajemnej adoracji 2010-02-09 21.57

Zgadza sie do jasnej cholery.jedyne czym jest zainteresowana spółdzielnia i administracja to regularne podnoszenie opłat.czy ktos jeszcze kontroluje na co ida nasze pieniadze???

Dodaj swój komentarz: