*
Czwarta ofiara w górnictwie w tym roku Dodane 2010-02-17 09.00 , komentarzy 16

W KWK "Murcki-Staszic" zginął 27-letni górnik

Do tragedii doszło we wtorek wieczorem. Mężczyzna został wciągnięty przez taśmociąg, przy którym pracował.

Do wypadku doszło 416 metrów pod ziemią, w ruchu "Murcki". Jak informuje Wyższy Urząd Górniczy, mężczyzna zginął podczas czyszczenia włączonego przenośnego taśmociągu.

Urządzenie porwało rękę i fragment tułowia pracującego przy nim górnika. 27-latka nie udało się uratować.

Zdaniem górniczych ekspertów, urządzenie w momencie czyszczenia powinno być wyłączone. Wiele wskazuje więc na to, że mężczyzna nie zastosował się do obowiązujących zasad BHP.

27-latek był kawalerem. Okoliczności jego tragicznej śmierci zbada komisja ds. wypadków w kopalniach.

Młody górnik jest już czwartą śmiertelną ofiarą wypadku w polskim górnictwie węgla kamiennego w bieżącym roku.


X

Miejsce
w rankingu
Łukasz Malina

Dziennikarzyłem się w MMSilesia.pl od grudnia 2007 do sierpnia 2010. Było mi dobrze, ale pora na zmianę. Złapiecie mnie tu: lukaszmalina@wp.pl. Dzięki Wam za kilka długich lat fajnej współpracy. : ) Obecnie: wydawca w największym portalu w woj. śląskim - Slask.naszemiasto.pl.

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Ev_ Ev_
hmmm.. 2010-02-17 12.28

Kolejna ofiara.... ;-(

Bartek KWK WUJEK Gość
~Bartek KWK WUJEK
:( 2010-02-18 00.34

Jak zwykle winny gornik....szkoda tylko ze sam dozór kaze czyscic przenosnik podczas gdy jest on wlaczony.....

kg Gość
~kg
kondolencje 2010-02-18 14.56

składam szczere kondolencje dla rodziny i narzeczonej górnika

4 lata do emerytury dozór średni Gość
~4 lata do emerytury dozór średni
!! 2010-02-18 21.44

Każdy człowiek jest istotą myślącą, więc nie wykonuje głupich poleceń.

gornik Gość
~gornik
zal 2010-02-19 11.27

to te gnoje z dozor karzom czyscic na ruch bo jak nie to panioche ci da

hamunaptra Gość
~hamunaptra
zal gorniczego brata 2010-02-19 15.51

nie liczy sie człowiek tylko wydobycie dla kopalni i darmozjadów z holdingu wszedzie na wszystkich kopalnach trzeba czyscic na ruchu przenosniki a jak sie cos stanie to wina spada na zmarłego górnika bo on juz nic nie powie

kolega Gość
~kolega
kondolencje 2010-02-23 11.12

kondolencje dla calej rodziny sklada oddzial przodkowcow z kwk murcki

ryl Gość
~ryl
dlaczego!!!! 2010-02-23 11.22

tak mlody chlopak musi oddac zycie zeby te gnoje z dozoru raport mieli!

kondolencje :( Gość
~kondolencje :(
kondolencje :( 2010-02-23 17.08

slodam szczere kondolencje dla rodziny tego bednego gornika.
taki mlody czlowiek musi oddac zecie zeby tym gnojom co plaszcza tylki otworzyly sie oczy. To juz 4 ofiafa ciekawe ile jeszcze musi byc rzeczy zaczeli w czyms dzielac.

kolega Gość
~kolega
eh :( 2010-02-23 17.10

kondolencje dla calej rodziny.

siostra Gość
~siostra
żałoba 2010-03-01 14.23

Dziękujemy za kondolencje.Mój brat był dobrym i ambitnym górnikiem.Faktem jest że nie wolno czyścić napędu przy włączonej taśmie ale wszyscy to robią.Jak tylko zatrzymał taśmę były telefony z pretensjami dlaczego to zrobił i wstrzymuje wydobycie.My nie potrafimy w to uwierzyć że nie żyje,wszyscy jesteśmy w szoku.Miał tylko 27 lat i całe życie przed sobą.Dziękuję.

rodzina górnicza Gość
~rodzina górnicza
:( 2010-05-14 08.10

Współczuje....
Na omawianej kopalni płaca teraźniejsza wynosi około....1700zł! :)I za te pieniądze narażać CODZIENNIE życie??? Kpina!!!!
Zresztą..."NIE LICZY SIĘ ŻONA, NIE LICZY SIĘ ŻYCIE, LICZY SIĘ....WYDOBYCIE"
Na to nastawione sa kopalnie.

górnik kwk Staszic Gość
~górnik kwk Staszic
wypadek 2010-09-09 20.39

dzisiaj znów był śmiertelny wypadek [*]

Mareva Mareva
Tylko 4 ofiary śmiertelne w tym roku? 2010-09-09 21.37

To chyba jakaś pomyłka na ogół rocznie ginie więcej górników http://www.dziennikzachodni.pl/pieniadze/gornictwo/295458,dwoch-gornikow-zginelo-w-nocy-w-kopalni-jas-mos-w-jastrzebiu,id,t.html

Mareva Mareva
No tak! 2010-09-09 21.50

Na pierwszej stronie MMSilesii widniała stara wiadomość sprzed pół roku, mimo iż dzisiaj doszło do wypadku śmiertelnego na tej kopalni. To trochę dziwne!!!!

gornik Gość
~gornik
zal 2011-01-28 19.11

macie racje to co sie dzieje na tej kopalni to tragedia tylko wydobycie a nie czlowiek a dozór traktuje ludzi jak smieci