*
chorzowski lunapark Dodane 2013-08-29 14.51 , komentarzy 72

Wesołe Miasteczko w Chorzowie [cennik, całodniowy karnet, karuzele]

Wesołe Miasteczko w Chorzowie rozpoczęło sezon 28 kwietnia. Sprawdźcie nowy cennik i atrakcje.

wesołe miasteczko,chorzów,cennik

Wesołe Miasteczko w Chorzowie: cennik, k...

Autor: piotr kalsztyn, arch. MM

Wesołe Miasteczko w Chorzowie


W tym roku sezon w Wesołym Miasteczku wystartował 28 kwietnia. W Parku Śląskim zapowiadają, że pojawi się kilka nowych karuzel, oraz strefy tematyczne.

Największą w tym roku inwestycją ma być karuzela "Filiżanki", która została wyprodukowana 27 lat temu. Do Śląskiego Wesołego Miasteczka przywiozą ją z Hide-Parku pod Hamburgiem. Na platformie o średnicy czternastu metrów zostanie zamontowanych czternaście gigantycznych filiżanek, a w centralnym miejscu znajdzie się dzbanek. Otwarcie filiżanek zaplanowano na 1 czerwca. Niestety, już teraz wiemy, że z nowej atrakcji będzie można korzystać dopiero za dwa miesiące.

Zobacz też: ROZKŁAD JAZDY KZK GOP. Wybór linii, rozkład online. Tramwaje i autobusy [Katowice - rozkład jazdy]

Od 1 czerwca jest za to taniej, bilety od wtorku do piątku kosztują 35 złotych, wprowadzono również ulgi dla dzieci między 4. a 10. rokiem życia (35 złotych przez cały tydzień). Wprowadzono również karnet Extreme (45 złotych w tygodniu i 60 złotych w weekend) uprawniający dodatkowo do przejażdżki rowerkiem wodnym i umożliwiający skorzystanie z Circus Hoppala.

Kolejną atrakcją będzie Sky Flyer, ekstremalna atrakcja to dwie gondole na 20-metrowych ramionach, które wykonują obrót wokół własnej osi.

Rock&Roll, czyli popularne beczki, były jedną z najbardziej zapamiętanych atrakcji w Wesołym Miasteczku. Z powodu awarii karuzela utknęła w magazynie. W tym roku powróci jako Mix Machine.

Na terenie lunaparku powstanie również duża piaskownica oraz strefa w której dzieci będą mogły jeździć na rowerkach. Ze sztucznej trawy, kamieni i kory utworzona zostanie specjalna ścieżka sensoryczna na której będzie można sprawdzić swoje zmysły. Starsza młodzież na pewno rozważy możliwość skorzystania z pola do paintballa, wypożyczenia podstawowego wyposażenia ma kosztować 10 złotych. Na terenie Wesołego Miasteczka powstanie również park odkrywców "Explorado", który dwa lata temu miał swoją siedzibę w Parku Śląskim, dzieci będą mogły pomalować płot, zbudować dom albo pociągnąć kanalizację.

Cennik Wesołego Miasteczka na sezon 2013


  • Bilet całodniowy 50 złotych (weekend/święta), a 35 złotych od wtorku do piątku, season pass uprawniający do odwiedzin Wesołego Miasteczka przez cały sezon bez ograniczeń - 149 złotych. Dla dzieci od 4 do 10 lat bilety ulgowe kosztują 35 złotych przez cały tydzień.
  • Karnet extreme - od wtorku do piątku 45 złotych, a w weekendy i święta 60 złotych.
  • Dla seniorów powyżej 60. roku życia. Bilet całodniowy 25 złotych, season pass uprawniający do odwiedzin Wesołego Miasteczka przez cały sezon bez ograniczeń - 69 złotych.
  • Karnet dla osoby niepełnosprawnej z opiekunem  50 złotych od wtorku do niedzieli.
  • Happy Hour w weekend od godziny 19-tej.  20 złotych.
  • Dzieci do lat trzech mają wstęp bezpłatny.

/Piotr Kalsztyn/



29 kwietnia 2010 roku.

Śląskie Wesołe Miasteczko po wielu latach błagań ze strony jego gości nareszcie wprowadza całodniowe karnety pozwalające na korzystanie ze wszystkich atrakcji do woli!


Sprawdź ceny na sezon 2012



- W tym roku  po raz pierwszy wprowadzone zostaną całodniowe karnety uprawniające  do dowolnej liczby przejazdów na wszystkich urządzeniach, czego wiele osób się domagało.  W ubiegłym sezonie najtańsza karta magnetyczna za 25 złotych pozwalała na dwa, trzy przejazdy najatrakcyjniejszymi urządzeniami. W tym roku cały dzień zabawy kosztować będzie najwyżej 50 złotych (w weekendy). Od poniedziałku do piątku karnet będzie kosztował 40 złotych. Będą także promocje i rabaty - poinformowała Anna Znamirowska, rzeczniczka WPKiW w Chorzowie.

Rzeczniczka potwierdza, że karnety upoważniają do dowolnej ilości przejazdów wszystkimi urządzeniami przez cały dzień.

- To doskonały pomysł. Tak jest w parkach rozrywki na całym świecie, więc wreszcie ktoś wprowadza to u nas. Wcześniej można było tu wydać nawet 100 złotych i jeszcze czuć niedosyt - komentują internauci.

Śląskie Wesołe Miasteczko rozpoczyna więc kolejny sezon i zapowiada się, że chętnych by skorzystać z nowej oferty nie zabraknie. W tym roku generalny remont przeszły m.in. popularne samoloty, które rozpędzają się do prędkości 90 km/h.

Lunapark ma być czynny od 10:00 do 19:00 w dni powszednie i od 10:00 do 21:00 w weekendy i święta. Do rozpoczęcia wakacji Wesołe Miasteczko będzie zamykane w poniedziałki, które mają być dniami serwisowymi.

Pełny cennik karnetów w Śląskim Wesołym Miasteczku:

W dni powszednie karnet kosztuje 40 zł, a w weekendy 50 zł
Karnet rodzinny (dla 4 osób) - 120 złotych w dni powszednie, 150 w weekendy
Karnet dla osób pow. 60 roku życia - 20 złotych (codziennie)
Dodatkowo karnet dla osoby dorosłej z dzieckiem do 12 roku życia (możliwy do kupienia od poniedziałku do czwartku) - 60 zł

W maju promocja: w dni powszednie karnet kosztuje 32 zł, w weekendy 40 zł

Uwaga! Podany cennik obowiązywał w 2010 roku. Cennik na rok 2012 znajdziecie klikając tutaj.

X

Miejsce
w rankingu
Łukasz Malina

Dziennikarzyłem się w MMSilesia.pl od grudnia 2007 do sierpnia 2010. Było mi dobrze, ale pora na zmianę. Złapiecie mnie tu: lukaszmalina@wp.pl. Dzięki Wam za kilka długich lat fajnej współpracy. : ) Obecnie: wydawca w największym portalu w woj. śląskim - Slask.naszemiasto.pl.

Komentarze

przem przem
super 2010-04-30 07.00

i pójdę sobie poszaleć :)

Marcin Nowak Marcin Nowak
Bardzo mądra decyzja 2010-04-30 08.23

Niby mnie WM z tego ma, ale jestem przekonany, że wzrośnie frekwencja więc na jedno wyjdzie

tr Gość
~tr
a może alternatywnie 2010-05-02 00.17

dodatkowo bezpłatne wejście bez możliwości korzystania z urządzeń????

JUSTYNA Gość
~JUSTYNA
Nareszcie !!! 2010-06-08 12.43

przem idę z tobą. Jej to się tego roku zabawię ; ) ha ha ZAJEBIŚCIE a jeszcze od 2011 r . WRÓCI Elka (kolejka linowa) ; ) Chorzów inwestuje nowe karuzele z holandi Yeahh ; ]

dariusz Gość
~dariusz
dziadostwo i zdzierstwo 2010-08-15 09.23

witam
uwazam ze bilet po 50 zl dla rodziny np.; skladajacej sie z rodzicow i dziecka czyli 150 zł gdzie rodzice sa tylko obserwatorami i tak naprawde tylko potrza na swoja pocieche uwazam za duzo. tak naprawde atrakcje w esolym miasteczku ( w glownej mierze ) pochodza z czasow gierka i innych wlodarz starego ustroju
mnie tam nie zobaczycie to jest zdzierstwo, wole jechac do innych parkow gdzie np. taki legoland kosztuje bilet rodzinny 89 euro ( 2+2) czyli w graniczach 360 zł a wesole miasteczko 200 . atrakcje niewspolmierne. zycze powodzenia ale szybciej bankructwa

rubi Gość
~rubi
:) 2011-04-12 19.07

Ja tam jestem zadowolona dwa lata temu stac mnie bylo tylko na 3 karuzele,a teraz bede mogla jezdzic do woli hihihi.Fajny pomysl:)

blond:) Gość
~blond:)
:) 2011-04-25 11.33

ja chyba czegoś tu nie rozumiem :) Czyli jak zaplace to 50 zł przy wejsiu to juz przy korzystaniu z poszczegolnych kolejek itd nie płace? JEDNYM SŁOWEM NA WEJSIU PŁACE 50 ZŁ I KORZYSTAM ZE WSZYSTKIEGO BEZ DODATKOWYCH OPLAT?

Ada Ada
dokładnie :) 2011-04-25 12.51

całodniowe karnety = przejazd wszystkimi karuzelami przez cały dzień bez ograniczeń :)

Cieszymy się, że już się cieszysz :)

hhg Gość
~hhg
:} 2011-04-27 23.36

Ale od pierwszego maja jest

Anulaaa;* Gość
~Anulaaa;*
;))))) 2011-05-07 18.11

W tamtym roku bylam i bylo superrrr chodz byla straszna pogoda a tak po pierwsze to bilet kosztuje 40 zl a nie 50 ale dobra i na internecie mozna kupic biler dla matki z dzieckiem(25zl) ;) Naprawde warto tam isc ;) bylam w maju i teraz znowu ide;)

Anulaaa;p Gość
~Anulaaa;p
;p 2011-05-07 18.12

Tam jest tak przy wejsciu placisz te 40 zl:P i przynajmniej bylo w tamtym roku tak ze dostawales karte i jezdziles na czym chcesz i ile chcesz ;)

PIOTREK Gość
~PIOTREK
DZIADOSKIE PAŃSTWO 2011-05-22 17.14

TE 40-50 ZŁ TO JAK ZA DARMO W TYM KRAJU ZA CAŁY DZIEŃ PRZY KOSZTACH UTRZYMANIA POLICZCIE KOSZTY POTEM KTO NIEZADOWOLONY NIECH OTWORZY SAM I ZOBACZYMY TEN DISNEYLAND W JEGO WYKONANIU DLA MNIE BOMBA GRATULACJE

Klama18 Gość
~Klama18
Pytanie :) 2011-05-24 20.34

Panowie i Panie mam pytanie czy ktokolwiek z was był w tym roku, najlepiej w tym miesiacu w WM, bo chcialbym sie dowiedziec czy jest tam normalnie czy sa jakies usterki typu nieczynne karuzele bądź cokolwiek

LuQ Gość
~LuQ
@Klama18 2011-05-24 21.12

Ja jeszcze nie byłem, chodziarz wybieram się bo mam od dawna kupiony bilet zniżkowy, ale z tego co słyszałem od jednego znajomego to 80% atrakcji jest nieczynnych (bankurctwo czy coś) i tylko kilka tych "lepszych" jest otwartych i parę karuzel dla małych dzieci... Nie wiem czy to 100% prawda i mam nadzieje że nie, ale tak czy inaczej się przekonam w najbliższym czasie.

DP DP
oO 2011-05-24 21.59

A spróbuj się najpierw przekonać, jak wygląda słownik ortograficzny...

LuQ Gość
~LuQ
-_- 2011-05-24 22.12

Czep się tramwaja koleś a nie odświeżasz stronę i czekasz aż ktoś napisze, potem przez słownik on-line to przepuszczasz i wytykasz błędy bałwanie -_- Co ja kurwa polonista że błędu zrobić nie mogę?

@Klama18
Ja jeszcze nie byłem, chodziaż wybieram się bo mam od dawna kupiony bilet zniżkowy, ale z tego co słyszałem od jednego znajomego to 80% atrakcji jest nieczynnych (bankurctwo czy coś) i tylko kilka tych "lepszych" jest otwartych i parę karuzel dla małych dzieci... Nie wiem czy to 100% prawda i mam nadzieje że nie, ale tak czy inaczej się przekonam w najbliższym czasie.

Pasi?...
Idź se zwal, bo udało ci się mnie wkurwić... cwaniaku przez kabel

przem przem
@LuQ. 2011-05-26 10.18

sorry miszczu, ale wcionsz żle.
pszepusc tesz pszes suownik onlajn, to zobaczyrz co marz żle.

Natalia Gość
~Natalia
pytaniee 2011-06-06 10.36

Mam pytanie : bo jadę do wesołego miasteczka w weekend z siostrą i rodzicami ale rodzice nie będą jeździli na kolejkach tylko patrzeli to czy oni muszą płacić na wstęp?

żabka Gość
~żabka
złe wieści :( 2011-06-06 11.25

niestety tak - będą musieli zapłacić : /
to dlatego że gdyby weszli za darmo to nikt później nie jest w stanie sprawdzić czy jeżdżą czy nie, a przecież mogliby jeździć i gdyby tak każdy rodzic zrobił że mówi "ja z dzieckiem, ale jeździć nie będę" to Wes. M. miałoby kolosalne straty.

Chyba że Twoi rodzice mają więcej niż 60 lat - bo osoby powyżej 60-tki mają bilet za 20 zł

a normalnie w weekend jest 50 zł bilet , a w tyg. 40 zł
miłej zabawy :)

Nikola Gość
~Nikola
:) 2011-06-06 14.31

Ja również chciałabym się wybrać do WM i w związku z tym mam pytanie: W jakim stanie są te karuzele tzn czy da się pojeździć na jakiś fajnych i czy dużo karuzel jest nieczynnych?

żabka Gość
~żabka
hmm 2011-06-06 20.29

tak dobrze to nie wiem, bo tam nie bywam ;P
ale chyba nie jest źle, tłumy ludzi ściągają co weekend, swoje trzeba wystać niesety. O wypadkach nie słyszałam ani nie czytałam wiec chyba jest ok ;) jak pójdziesz to na pewno się bedziesz dobrze bawić - atmosfera robi swoje :)

ciekawa Gość
~ciekawa
zapytanko ;-D 2011-06-10 07.53

Wymieram się z moją młodzieżą do WM i zastanawiam się ile faktycznie urządzeń jest czynnych takich dla nich już teraz w czerwcu. Może wiecie, to proszę o podpowiedź. Dzięki.

seb Gość
~seb
tu sobie zobacz 2011-06-10 18.51

http://www.mmsilesia.pl/374227/2011/6/7/nowe-bilety-do-wesolego-miasteczka-w-chorzowie?category=video

a one nie w czerwcu, bo chyba wszystko jest czynne stale, od początku sezonu dopóki si,ę nie z...epsuje

jeryw Gość
~jeryw
Drogo 2011-06-11 12.34

Dlaczego w Wesołym Miasteczku nie może być jak na Praterze w Wiedniu wstęp za darmo płaci się jedynie za korzystanie z poszczególnych atrakcji. Dawniej bywałem w Wesołym Miasteczku jak były tanie bilety wstępu i płaciło się za atrakcje, odkąd przy wstępie płaci się za atrakcje nie korzystam z Wesołego Miasteczka bo atrakcji z których korzystałbym jest za mało i ich cena zawarta w wejściówce wychodzi drożej niż w Wiedniu, a są mniej atrakcyjne.

JOLA 007 Gość
~JOLA 007
Bardzo fajnie !!! 2011-06-16 21.05

W tamtym roku byłam tu z całą rodziną.Tak wyjeździliśmy się na wszystkich karuzelach, i to po kilka razy, że starczyło wrażeń na cały rok. W tym roku też się wybieram. Do zobaczyska !!!