*
Manfred Stader prezentuje w 3 Stawach swoje unikatowe prace Dodane 2010-08-20 11.37 , komentarzy 4

Trójwymiarowe obrazy przybyły do Katowic [Zdjęcia]

Manfred Stader, niemiecki artysta który od 30 lat specjalizuje się w malarstwie 3D, odwiedza Katowice. Podczas wizyty stworzy cztery unikatowe dzieła, które podziwiać będzie można do września.

Od środy do dziś mieszkańcy Katowic mają okazję zobaczyć, jak powstaje pierwszy w Polsce trójwymiarowy obraz. Proces tworzenia rysunku wykorzystującego iluzję optyczną będzie można przyglądać się w Centrum Handlowym 3 Stawy. Co ciekawe trudno natrafić na żywo na prace tego renomowanego artysty.

- Obrazy najczęściej maluję na ulicach, a gdy już są gdzieś udostępnione, to zazwyczaj ten dla którego je maluję zabiera je ze sobą. Więc najłatwiej moją twórczość zobaczyć w Internecie - mówi MM Silesii Manfred Stader, twórca trójwymiarowych obrazów

Malowidła wykonane farbami w specjalnej technice, oglądane pod odpowiednim kątem, dają efekt realnej głębi na zwykłym podłożu. Wystarczy stanąć w oznaczonym miejscu, oddalonym zazwyczaj o 2-3 metry od dolnej krawędzi dzieła. Ich wyjątkowość zyskuje coraz większą popularność.

- Obecnie tego typu obrazy są coraz popularniejsze i cieszą się sporym zainteresowaniem. Często też współpracuje z twórcami reklam, gdyż taka forma przypadła im do gustu - dodaje artysta.

Do 5 września w Centrum Handlowym 3 Stawy mieszkańcy mogą oglądać sześć prac. Rysunki zajmują powierzchnię po 15 mkw. każdy. Cztery prace są umieszczone w budynku centrum, a dwie w specjalnych kontenerach na parkingu galerii. Co ciekawe jedna z prac nawiązuje do historii Katowic.

- Inspiracje do moich prac są różne, nie koniecznie nawiązują do miejsca w którym jestem. Tu jest inaczej uzgodniliśmy, że nawiążemy do górniczej tradycji Katowic, stąd na jednym z obrazów znalazło się wejście do kopalni z wagonikiem - Stader.

Malowanie obrazu na żywo jest częścią ogólnopolskiego programu „Street art 3D”, który ruszył w Katowicach w poniedziałek 16 sierpnia. Artysta odwiedzi jeszcze Janki, Szczecin i Wrocław.


X

Miejsce
w rankingu
Jędrzej Bogus

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ Kim jestem? Genami Ślązak, zamieszkaniem Zagłębiak, dziecko Stanu Wojennego, wieczny student, indywidualista, lovestorant, regionalista, fan kiczu i gadżeciarz. Postępujący według własnych zasad. Spędzający życie na bardzo efektywnym marnowaniu czasu. ۠▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ Co tu robię? Staram się pokazać jak ciekawa jest Silesia. Nieznane miejsca, wydarzenia, ludzie, osobliwości, wszystko to co zaskakujące, ciekawe, nowe, interesujące. ۠▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Tomasz Loba Tomasz Loba
Dziś 2010-08-20 11.59

No szkoda tylko, że artykuł nie był podany w środe, tylko akurat dzisiaj kiedy to już ostatni dzień...

Tomasz Loba Tomasz Loba
dziś :) 2010-08-20 12.00

haha, małą poprawka, przeoczyłem, że to przygotowanie ;-)
sorki. LOL

Janina Gość
~Janina
Trójwymiarowe obrazy 2010-08-20 17.30

a kiedy będzie w Szczecinie ????

Jędrzej Bogus Jędrzej Bogus
@Janina 2010-08-20 20.43

9.10 – 31.10 – Szczecin, Centrum Handlowe Ster

Dodaj swój komentarz: