*
Dodane 2010-09-22 16.00 , komentarzy 1

Filharmonia Śląska w Katowicach rozpoczyna sezon w nowym miejscu

W związku z rozbudową i modernizacją budynku Filharmonii Śląskiej przy ulicy Sokolskiej artyści rozpoczynają nowy sezon w sali widowiskowej Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych "Gallus" przy ulicy Pszczyńskiej w Katowicach Giszowcu.

- Zastępcza hala wymaga jedynie lekkiego odświeżenia i pomalowania ścian. Posiada 560 gotowych krzeseł, znakomity dojazd, wiele miejsc parkingowych oraz tzw. ciche grzanie, co jest dużym udogodnieniem dla artystów i słuchaczy. Ponadto Giszowiec jest najbardziej wartym odwiedzenia miejscem w Katowicach - mówi Grażyna Szymborska, dyrektor naczelna Filharmonii.

- Hala usytuowana jest w pięknej okolicy otoczonej lasami, co powinno przyciągnąć wielu melomanów, którzy przy okazji koncertu będą mogli odwiedzić to miejsce -  dodaje Szymborska.

Repertuar Filharmonii uległ pewnym zmianom, które mają na celu przyciągnięcie słuchaczy w nowe miejsce. W dużej mierze artyści będą prezentowali utwory uwielbiane przez melomanów. Nie zabraknie przebojów muzyki klasycznej. Usłyszymy Brahmsa, Mozarta i Czajkowskiego. W programie znajdziemy również muzykę filmową. Gościem Filharmonii będzie m.in. Krzesimir Dębski. Godna uwagi będzie również obecność światowej sławy śpiewaczki Ewy Podleś, której zaproszenie do Katowic trwało aż 6 lat - podkreśla dyrektor artystyczny Mirosław Jacek Błaszczyk. Kontynuowana będzie również edukacja przedszkolna i szkolna w postaci audycji dla młodych. Niestety w nowym repertuarze zabraknie koncertów kameralnych, co spowodowane jest zbyt dużą powierzchnią zastępczej sali.

Zakończenie renowacji budynku przy ul. Sokolskiej szacowane jest na maj 2012 roku. Wtedy ma odbyć się wielka inauguracja. Na listopad dyrekcja Filharmonii zaplanowała konkurs dyrygentów, który będzie świetną okazją do zaprezentowania w pełnej krasie zmodernizowanego budynku.

Opublikuj materiał i wygraj nawet 500 zł!

X

Miejsce
w rankingu
matys88

brak opisu

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Eniu Gość
~Eniu
Siema 2010-11-15 10.53

Eniu

Dodaj swój komentarz: