*
Dodane 2010-11-11 17.22 , komentarzy 0

Nacjonalistyczny Marsz Niepodległości w Bytomiu [Zdjęcia + Wideo]

Święto Niepodległości to nie tylko oficjalne uroczystości. 11 listopada w Bytomiu kolejny raz odbył się Marsz Nacjonalistyczny.

Organizatorem marszu jest Nacjonalistyczne Stowarzyszenie Zadruga oraz Białe Orły, Legion Górny Śląsk. Marsz odbył się pod hasłem "Ja z Tobą a Ty ze Mną" i według organizatorów miał zamanifestować patriotyczną postawę.

- Marsz jest swoistą odpowiedzią na wszelkie środowiska rozwijające się na Górnym Śląsku o charakterze lewicowym, neoliberalnym i germanofilskim dążącym do oderwania tego regionu od macierzy. To także pokaz silnej woli i determinacji w dążeniu do silnej Ojczyzny opartej na solidnych korzeniach słowiańskich - jeszcze przed Marszem informowali organizatorzy.

Uczestnicy 10 minut po godzinie 16 wyruszyli spod dworca PKP w Bytomiu, ulicą Dworcową w kierunku pomniku "Ofiar Terroru komunistycznego". Tam po uroczystej przemowie złożyli kwiaty.

W tym roku Marsz Niepodległościowy był wspierany przez Opcję Socjal-Narodową. Manifestacja odbyła się w eskorcie policji, ta jednak nie miała powodów do reagowania.

Marsz przebiegał spokojnie, nie interweniowała policja - poinformował MM Silesię asp. szt. Adam Jakubiak z Komendy Miejskiej w Bytomiu.

X

Miejsce
w rankingu
Piotr Kalsztyn

gg: 2340661 tel: 510026901 email: piotr.kalsztyn@mmsilesia.pl wydawca online mmsilesia

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: