*
Dodane 2011-06-09 12.00 , komentarzy 7

Bytom: Kamienica przy Chorzowskiej będzie wyburzona. Grozi zawaleniem

zobacz na mapie 50.344783782959,18.9300765991211

To, czego obawiali się mieszkańcy skupieni wokół projektu Bytom stało się faktem. Kamienica, której właścicielką jest Krystyna Glück, będzie wyburzona.

To czego obawiali się mieszkańcy skupieni wokół projektu Bytom ...

Kamienica przy ulicy Chorzowskiej będzie...

Autor:

Czytaj również: "Miasto mając tę kamienicę przez lata nic nie zrobiło". Krystyna Glück odpowiada na zarzuty internautów

O sprawie poinformowali nas zaniepokojeni mieszkańcy, twórcy stowarzyszenia "Projekt Bytom". - Doszły do nas informacje, że kamienica pani Glück będzie wyburzona jeszcze w tym miesiącu - powiedział nam Dawid Grabowski.

Informację potwierdza Elżbieta Kwiecińska, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. - Budynek ten grozi katastrofą budowlaną - mówi Kwiecińska. Na razie nie wiadomo kiedy budynek zostanie zrównany z ziemią. - Kamienica powinna być wyburzona jak najszybciej ale najpierw pani Glück musi nam przedstawić plan rozbiórki, jednak do tej pory nic nie otrzymaliśmy - mówi Kwiecińska.

Będzie flash mobCzłonkowie "Projektu Bytom" oraz koła Ruchu Autonomii Śląska w Bytomiu zapowiadają flash mob w obronie kamienicy. - To kolejny przykład niszczenia tkanki miejskiej w naszym mieście. Nie możemy przejść obok w milczeniu - mówi Dawid Grabowski i zaprasza w najbliższą środę pod kamienicę od strony ulicy Miarki gdzie o 18:00 zostaną zapalone znicze. - Chcemy w ten ironiczny sposób podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do doprowadzenia budynku do takiego stanu - dodaje Grabowski.X

Miejsce
w rankingu
Jacek Tomaszewski

Do 1 października 2012 członek zespołu redakcyjnego MM Moje Miasto Silesia. Katowiczanin. Miłośnik architektury. Zainteresowany życiem miasta w każdej postaci, miejskością i wielkomiejskością, oraz wszystkim, co z miastem związane. Nie lubi stagnacji, pesymizmu i malkontenctwa.

Komentarze

kaj tu uczciwość? Gość
~kaj tu uczciwość?
O sprawie poinformowali nas zaniepokojeni mieszkańcy 2011-06-09 12.41

A dokładniej informacja pochodzi z portalu naszemiasto.pl z godziny 8.30

czytelnik Gość
~czytelnik
@ 2011-06-09 14.08

Zawsze mnie śmieszą takie komentarze, bo pokazują jaka niewiedza panuje wśród czytelników internetu. Logiczne jest to, że Ci którzy chcą nagłośnić daną sprawę wysyłają mail do 100 redakcji w swojej okolicy. To powoduje, że newsy się powtarzają na wielu stronach, gazetach, nawet Fakty, Informacje i Wiadomości mają to samo. Ale by o tym wiedzieć trzeba by zacząć czytać, a nie dostawać info na swojej tablicy na facebooku he

czytelnik Gość
~czytelnik
@ 2011-06-09 14.10

Kurde zabrzmiało jakbym bronił ten portal. Nie, nie mogę się z tym zgodzić. Kopiują, ale jak wszyscy inni i tyle. taki teraz poziom dziennikarstwa.

dyyszelman dyyszelman
prawidłowo, bo innej opcji nie ma 2011-06-09 14.21

taaaak najlepiej wyburzyć całe te miasto i zbudować od nowa, albo pier***ną fabryke z blachy falistej albo 43583 nowych TBS'ów.
Kiedy ludzie zaczna szanować te miasto, najwspanialszy niegdyś na całym Śląsku... najpierw doprowadzić do ruiny potem wyburzyć, a nie lepiej odnowić i wykurzyć meneli i innych 'mieszkanców'?
Jestem z Katowic i niegdyś było miejsce gdzie strach było przejsć nawet o 18, mówie o ul. Krzywej kociołku bałkańskim Katowic, ostatnio została wyremontowana nawierzchnia kostką brukową i granitowymi płytami, a wokół zaczeły pięknieć kamienice, teraz wszystko wygląda tam elegancko i wprowadza sie dużo lokatorów na poziomie, tak ciężko coś odnowić?

Marek vel Maro Gość
~Marek vel Maro
ciężko odnowić 2011-06-09 15.07

bo w tym kraju wszystko co "stare" trzeba doprowadzić do ruiny i zburzyć, po co remontować...

rumburak_007 Gość
~rumburak_007
Bytom najlepiej zaorać o postawić os nowa. 2011-06-09 22.23

To miasto, to jedna wielka ruina i siedlisko meneli i wszelkiej patologii. Nawet przy drodze tranzytowej przez to miasto nikt nic nie zrobił aby zamaskować te widoki slamsów. Każdy przejeżdżający może zobaczyć jaki to syf. Kamienice zrujnowane, klatki schodowe zasyfione i stojący w nich żule. Taki jest Bytom

Konfabulator Gość
~Konfabulator
do inteligentnego 2011-06-10 08.49

nie przyszło Ci do głowy, że informacje wysyła się do wszystkich redakcji? Tak, tak właśnie ludzie robią, gdy sprawą chcą zainteresować media.

Dodaj swój komentarz: