*
Próbna matura z biologii Operon 2013/2014 Dodane 2013-11-18 09.45 , komentarzy 59

BIOLOGIA - PRÓBNA MATURA 2013/2014 Operon. [pytania - arkusze - odpowiedzi]

Próbna matura z biologii przygotowana przez wydawnictwo Operon już 28 listopada.

Operon 2012/2013. Matura próbna z biologii [arkusze, pytania, odpowiedzi]

Operon 2012/2013. Matura próbna z biolog...

Autor: sxc.hu

Biologia - próbna matura 2013/2014 Operon


Próbna Matura z OPERONEM rozpcznie się 26 listopada i będzie próbą generalną przed majowymi egzaminami. Próbna matura z biologii w zakresie podstawowym potrwa 120 minut. Egzamin rozszerzony trwa o 30 minut dłużej.

Zobacz też: CHEMIA - PRÓBNA MATURA 2013/2014 Operon. [pytania - arkusze - odpowiedzi]

Matury rozpoczną się w maju 2014. Uczniowie muszą przystąpić do trzech pisemnych egzaminów (z języka polskiego, matematyki i języka obcego) oraz dwóch ustnych (z języka polskiego i obcego). Matura próbna z Operonem to dla nich możliwość sprawdzenia wiedzy maturzystów. I okazja, żeby zobaczyć, co czeka ich w maju – podczas prawdziwego egzaminu maturalnego.

Harmonogram próbnej matury z Operonem


- 26 listopada o godz. 9:00 – początek próbnej matury z języka polskiego w zakresie podstawowym, czas trwania: 170 min

- 27 listopada o godz. 9:00 – początek próbnej matury z matematyki w zakresie podstawowym, czas trwania 170 min.

- 28 listopada o godz. 9:00 – początek próbnej matury z języków obcych (język angielski, niemiecki, francuski, rosyjski) w zakresie podstawowym, czas trwania: 120 min lub rozszerzonym, czas trwania: cz. I – 120 min., cz. II – 70 min.

- 29 listopada o godz. 9:00 – początek próbnej matury w zakresie rozszerzonym z matematyki i języka polskiego (czas trwania: 180 min.) oraz przedmiotów dodatkowych: historii, WOS-u, biologii, chemii, geografii, fizyki i astronomii w zakresie podstawowym (czas trwania: 120 min.) i rozszerzonym (czas trwania: 150 min lub 180 min. – historia, WOS)

- dzień następny po każdym z egzaminów – opublikowanie odpowiedzi do testów

- początek stycznia 2014 – przekazanie szkołom raportów podsumowujących wyniki próbnej matury

Próbna matura z Operonem - biologia - poziom podstawowy - arkusze


Próbna matura z Operonem - biologia - poziom podstawowy - odpowiedzi

Próbna matura z Operonem - biologia - poziom rozszerzony - arkusze


Próbna matura z Operonem - biologia - poziom rozszerzony - odpowiedzi

 

 

X

Miejsce
w rankingu
Piotr Kalsztyn

gg: 2340661 tel: 510026901 email: piotr.kalsztyn@mmsilesia.pl wydawca online mmsilesia

Autor ostatnio dodał:

Wyślij wiadomość Dodaj do znajomych

Komentarze

gość Gość
~gość
BIOLOGIA 2011-11-25 10.55

Zadania były niektóre masakryczne. . Aczkolwiek kilka dosyc przyjemnych ;) chyba zbyt duzo genetyki moim zdaniem ;/

gość Gość
~gość
biol 2011-11-25 11.15

z genetyki? czy możliwe jest, że pisaliśmy różne testy? Z genetyki było chyba tylko 1 zadanie.
Największy problem miałam z pytaniem jakei hormony wpływają na metamorfozę kijanki i dżdżownicy (albo czegoś takiego już nie pamiętam).
Dlaczego w kariokinezie zanika jąderko?
W jakiej erze pojawiły się nagonasienne i dlaczego osiągnęły przewagę nad zarodnikowymi?

mati Gość
~mati
xoxo 2011-11-25 11.25

prosze powiedz co bylo mniej wiecej na podstawie z bioli

szamik Gość
~szamik
do biol 2011-11-25 11.50

Ale to chyba pisałeś rozszerzenie:) Na podstawie nie było nic o kijankach. Cóż fakt dużo trudnej genetyki i to bardzo trudnej w sumie:) Trochę z immunologi reszta to zadania na myślenie. Fakt że zawsze matura próbna jest trudniejsza od głównej czyni ze mnei niepojętego optymistę:]

Anku Gość
~Anku
maturka 2011-11-25 11.55

biologia rozszerzona-istna masakra. Ciężko to opisać...właściwie skupili się na roślinach,grzybach,protistach. Niektóre zadania mnie zabiły,np 1,to o hormonach przy przeobrażeniu...mam nadzieje,że matura nie będzie tak ciężka,ponieważ naprawdę odechciewa się uczyć,skoro wiedza książkowa i ogólna na niezłym poziomie to jeszcze za mało.

gr Gość
~gr
asf 2011-11-25 11.59

niektore zadania masakra. ktos ma odpowiedzi ?

gość Gość
~gość
biol 2011-11-25 12.00

aa tak rzeczywiście napisałam o rozszerzonej... operon zawsze ma duużo trudniejsze matury od tyh w maju więc głowa do góry :)

mati Gość
~mati
xoxo 2011-11-25 12.10

no wlasnie powielam pytanie od "gr"?

gośćć Gość
~gośćć
bio 2011-11-25 12.26

Właśnie to pytanie o hormony wydało mi się łatwe,bo nie dawno miałem to na lekcjach ale pytania z roślin-okropne.

joo Gość
~joo
bio bio bio bio 2011-11-25 12.32

poszło w miarę...;)

dd Gość
~dd
s 2011-11-25 12.35

podstawa masakra :o

xd Gość
~xd
XD 2011-11-25 12.36

jaka odpowiedz z tymi hormonami?

gośćć Gość
~gośćć
bio 2011-11-25 12.39

u kijanek przeobrażenie powoduje tyroksyna a u larw-hormon juwenilny

XD Gość
~XD
xd 2011-11-25 12.46

aaa jaka ere dales powstania roslin nagonasiennych?

gośćć Gość
~gośćć
bio 2011-11-25 12.49

Podobnież prekambr...

O.o Gość
~O.o
poziom podstawowy 2011-11-25 12.51

jakie były pytania na podstawie z bio ?

mzxnfhc Gość
~mzxnfhc
masakra 2011-11-25 12.53

pisalam podstawe, zrobilam tylko 12 zadan... po tej maturze zaczynam miec watpliwosci czy jest sens mojego uczenia... umiem i lubie tematy o anatomii, chorobach, witaminach myślałam ze to tego sie moge spodziewac... Echhh :| a Wy co sadzicie o postawie?

omg Gość
~omg
pytania 2011-11-25 12.56

pamięta może ktoś jakie były pytania na podstawie z bio? pomocy!!!!

cziki Gość
~cziki
cziki! 2011-11-25 13.03

aaaa jakie pytania na rozszerzeniu?

a Gość
~a
s 2011-11-25 13.13

na podstawie z biologii było trza napisać np funkcje śluzu w żołądku. reszta taka , ze nawet nie pamietam xD

Mrkev Gość
~Mrkev
;] 2011-11-25 13.17

no duzo bylo o tych roślinach..;/ ale dalo sie jakos napisac :D ps. ja mialam pisac podstawowa ale zaszla pomylka i musialam pisac rozszerzoną

Kinga Gość
~Kinga
PR 2011-11-25 13.31

jeśli chodzi o te hormony, to tyroksyna jest w porządku, ale czy przypadkiem u gąsiennicy przeobrażenia nie powoduje ekdyzon? nie wiem, właśnie. Miałam też problem z zadaniem dotyczącym grupy roślin u których wyższe od stężenia K+ jest stężenie Na+, wie ktoś o jakie rośliny chodziło i jakie ma to dla nich znaczenie?

outsider Gość
~outsider
wyjatkowo specyficzny ten operon w tym roku.. 2011-11-25 13.32

matura jakas dziwna.. akurat nie bylo nic czego sie spodziewałem. myslem ze bedzie cos o metabolizmie, oddychaniu, fotosyntezie, cyklach, enzymach, tkankach roslinnych, budowie zwiazkow organicznych oraz duza liczba zadan dot człowieka, a tu prawie nic z tych rzeczy.. Wredne grzyby, rosliny i robale.. xD w sumie niektóre zadania były tak banalne ze nawet nie znając biologii mozna było w prosty sposób zdobyc wiele punktów, inne zas dla mnie nieprzyjemne, typowo pamieciowe jak np. to pytanie o ere i hormony.. ale generalnie nie ma co narzekac. matura z operonu zawsze była inna, dziwna i trudniejsza od tych w maju ktore sa bardziej konkretne. teraz wiem ze musze zwrocic uwage na rzeczy ktore wydawały mi sie nieistotne.. jeszcze ponad 5miesiecy wiec mozna spokojnie podszlifowac swoja wiedze:)

ann Gość
~ann
bio 2011-11-25 13.36

doświadczenie było proste, crossing over, funkcje mostka, ale wszystko z roślinek to podziękuję, może dlatego, że ten materiał mam nie przerobiony, ale liczyłam na metabolizm i więcej zadań z genetyki.. no i naturalnie coś z człowieka i komórki :)

aha Gość
~aha
odpowiedz 2011-11-25 13.37

a co z tym jąderkiem, jaka odpowiedz?