*
Rozszerzona próbna matura z matematyki Operon 2011/2012 Dodane 2011-11-24 19.00 , komentarzy 21

Próbna matura z matematyki - część rozszerzona Operon 2011/2012 [pytania, odpowiedzi, arkusze]

W piątek (25 listopada 2011) maturzyści w całej Polsce mają możliwość napisania próbnej matury z matematyki w części rozszerzonej, którą przygotowało wydawnictwo Operon. Napiszcie jak Wam poszło, porównajcie wyniki i odpowiedzi!

Próbna matura z matematyki - część rozszerzona

Próbna matura z matematyki - część rozsz...

Autor: sxc.hu

Dzisiaj (25 listopada 2011) ostatni dzień matur przygotowanych dla tegorocznych abiturientów przez wydawnictwo Operon. We wtorek maturzyści podchodzili do próbnej matury z języka polskiego, w środę do matematyki na poziomie rozszerzonym, a w czwartek zdawali maturę próbną z języków. Dzisiaj Operon przygotował dla maturzystów egzaminy z przedmiotów tematycznych oraz z matematyki i języka polskiego na poziomie rozszerzonym.

Matura z matematyki na poziomie podstawowym - arkusze, pytania i odpowiedzi.


Matura z matematyki na poziomie rozszerzonym trwa 180 minut i w większości szkół rozpoczęła się dzisiaj o godzinie 9.00. "Prawdziwą" maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym uczniowie napiszą 9 maja 2012 o godzinie 9. rano.

Pisałeś dziś maturę próbną z matematyki rozszerzonej z Operonu? Napisz w komentarzu jak Ci poszło oraz jakie dałeś odpowiedzi i porównaj je z innymi. Gdy tylko dotrą do nas arkusze przedstawimy w tym artykule sugerowane przez nas poprawne odpowiedzi.

X

Miejsce
w rankingu
Piotr Kalsztyn

gg: 2340661 tel: 510026901 email: piotr.kalsztyn@mmsilesia.pl wydawca online mmsilesia

Autor ostatnio dodał:

Wyślij wiadomość Dodaj do znajomych

Komentarze

edek Gość
~edek
matura rozszerzona 2011-11-25 17.49

jakie byly pytania na rozszerzeniu?

Monika Gość
~Monika
matura 2011-11-25 18.22

Pierwsze dwa zadania banalne- z wartością bezwzględna( znaleźć minusowe rozwiązanie) i udowodnianie( dwa prostokąty są kwadratami)
Słabo poszło mi jeśli chodzi o figury zarówno przestrzenne jak i płaskie.
Było zadanie, że był wzór paraboli i powiedziane że wierzchołki trójkąta równobocznego leża na tej paraboli i wierzolek C leży na wierzchołku paraboli. należało znaleźć jeden z pozostałych wierzolków
Kolejne zadanie było, podane, że pole trójkata równa się 1/4ab. Należalo wyznaczyć trzeci bok.
Byly takżee zadania: z parametrem, obliczeniem objętość graniastosłupa czworokątnego prawidlowego i i nierowność z logarytmami.

BXfLc Gość
~BXfLc
matura-matematyka 2011-11-25 18.29

Było jeszcze zadanie z prawdopodobieństwa.
Uczestnik Jaka to piosenka zna 12 z 20 pytań. Aby przejść dalej musi odpowiedzieć na 1 z 4 pytań. oblicz prawdopodobieństwo tego, że przejdzie dalej....

ala Gość
~ala
ala 2011-11-25 21.27

i jaki był wynik tego z prawdopodobnieństwem??

bartek Gość
~bartek
prawdopodobieństwo 2011-11-25 21.40

P(A) = 0,99

mat-fizek Gość
~mat-fizek
Nie postarali się 2011-11-25 22.13

Rozszerzenie coś za proste w tym roku. Zadania bez zagmatwania, do rozwalenia w 2 godziny.

mario Gość
~mario
matura 2011-11-25 22.15

myslałem że będzie gorzej ale nie umiałem tylko zadania z logarytmami i w paraboli z tym trójkątem dalej się pogubiłem a tak to w miarę spoko, na pewno nie ustrzegłem się innych mniejszych błędów o których jeszcze nie wiem ale liczę na ok. 70%, z podstawy było 92% i nie jestem zadowolony do końca ale ogólnie do maja powinno być dobrze

K K Gość
~K K
Matma 2011-11-25 22.30

Hej. Jaka objetość graniastosłupa wam wyszła?

sasa Gość
~sasa
objetość 2011-11-25 22.52

V = 8√2a^3 ale nie wiem czy na 100% dobrze. Może ktoś ma podobnie?

lurch Gość
~lurch
trójkąt a parabola 2011-11-25 23.22

a jaki wyszedł Wam wynik z tym trójkątem równobocznym leżącym na paraboli?

trójkąt z parabolą Gość
~trójkąt z parabolą
trójkąt z parabolą 2011-11-25 23.44

W zadaniu z parabolą i trójkątem równobocznym wyszedł mi punkt A (3+pierwz3 ; -6), skomentuje ktoś czy miał podobnie?

zs Gość
~zs
Prawdopodobienstwo 2011-11-25 23.51

ile wam wyszlo z tego z prawdopodobienstwem i jak to liczyliscie ?? cooo

mario Gość
~mario
prawdop. 2011-11-25 23.56

Brak sukcesu:
P(A')=8/20*7/19*6/18*5/17 = 1680/116820
Co najmniej 1 sukces:
P(A)=1-P(A')= 1 - 1680/116820 = 115140/116820 = 0,9856189 w zaokrągleniu 0,99

sm Gość
~sm
prawdop. 2011-11-26 00.08

ej to ja to liczylem inaczej,skad Ci sie wzielo: 8/20*7/19*6/18*5/17 = 1680/116820 ??

mario Gość
~mario
prawdop. 2011-11-26 00.25

12 znał czyli 8 nie znał.
Szansa że pierwszej nie zna to 8/20, szansa że drugiej nie zna jeśli pierwszej nie odgadł to 7/19 (pula piosenek została zmniejszona o 1, ilość piosenek których nie umie też została zmniejszona o 1), szansa że trzeciej nie będzie umiał jeśli pierwszych dwóch nie odgadł 6/18 (jeszcze 6 nie umie, 18 zostało) i czwarte podejście 5/17 (5 nie umie, 17 w puli).
Wszystkie prawdopodobieństwa trzeba wymnożyć aby uzyskać prawdopodobieństwo zachodzenia tych 4 sytuacji jednocześnie.

sd Gość
~sd
Prawdop. 2011-11-26 00.31

No dobra,ehh to ja to zle zrobilem.... ale jak Ty to wymnazales 8/20*7/19*6/18*5/17 ,ze Ci wyszlo 1680/116820?

mario Gość
~mario
bład 2011-11-26 00.36

116280 a nie 116820 - źle napisałem, nawet nie zauważyłem ale wynik wychodzi i tak 0,99

Gość Gość
~Gość
Szacunek Przyjacielu 2011-11-26 00.43

Ale co Ty zrobiłeś z tym 8/20?
Jak to liczyłes?

ziom Gość
~ziom
zadania 2011-11-26 00.48

zadanie z trójkątem równobocznym, wyszły mi dwa wyniki: (3-V3;-6) i (3+V3,-6).
w logarytmach po przekształceniu: log^2(pi*a)>=-1 co jest prawdziwe dla każdego a>0
w zadaniu z parametrem k należy do przedziału <-4,4>
Objętość graniastosłupa: v=8*V2*a^3* V[tg(alfa)-1 chociaż nie jestem pewny czy dobrze pamiętam.
a w zadaniu jedenastym
c=a^2+b^2- V3 *ab lub c=a^2+b^2+V3 *ab

zadaniaaaa Gość
~zadaniaaaa
matematyk 2011-11-26 10.48

mi tez to z kołem wyszło k <-4,4>
logarytm tez mi wyszedł log^2(pi*a) + 1 >=0 ale nie wiem czy to jest dobrze
zawaliłem to ostatnie bo nie wyleciało mi z głowy ze miało być na literach rozwiazanie;/

Bert Pionki Gość
~Bert Pionki
Prawdopodobieństwo 2011-11-28 14.08

Moim zdaniem to wynik jest 0.10. Po pierwsze nie liczymy wszystkich rund tylko pierwszą. i ja to obliczyłem z symbolu newtona, najpierw 4 z 12 i to było A- że trafi na piosenke która zna a potem 4 z 20 i to jest szansa na trafienie tych których nie zna i tych które zna czyli Omega:)