*
Sklepy w Trzech Króli 2013. Dodane 2013-01-06 10.10 , komentarzy 11

Handel w Trzech Króli. Sklepy otwarte i zamknięte 6 stycznia 2013

Większość dużych sklepów i galerii handlowych będzie w niedzielę zamknięta. Ale nie wszystkie, sprawdźcie gdzie można zrobić 6 stycznia 2013 zakupy.

Większość dużych sklepów i galerii handlowych będzie w piątek ...

Większość sklepów w Trzech Króli będzie ...

Autor: archiwum MM, Piotr Kalsztyn

Popularnie nazywane jest świętem Trzech Króli, w kościele używa się częściej określenia święto Objawienia Pańskiego lub po prostu Epifania. 6 stycznia świętuje się objawienie Boga człowiekowi i obecność Boga w historii człowieka. Symbolem objawienia jest historia mędrców ze wschodu, którzy według ewangelii świętego Mateusza przybyli do Betlejem by oddać cześć Jezusowi.

- Z historycznego punktu widzenia wnika, że początków święta Trzech Króli możemy upatrywać w początkach kalendarza. Istniały wtedy tylko dwa święta: Paschy, czyli dzisiejsza Wielkanoc i właśnie Epifania. Chrześcijanie podczas tego drugiego świętowali, że Bóg pojawił się na świecie. Dzisiaj  Boże Narodzenie świętujemy podczas osobnego dnia. Święto obchodzone 6 stycznia jest dopełnieniem Bożego Narodzenia, to że Jezus się narodził jest  ważne nie tylko dla nas, ale również dla innych, których właśnie symbolizują ci trzej mędrcy ze wschodu, naszym zadaniem jest głoszenie tej nowiny - mówi ksiądz dr Grzegorz Strzelczyk.

Trzech Króli - dlaczego sklepy są zamknięte?


W święto Trzech Króli większość sklepów będzie zamknięta ponieważ święto jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Zgodnie z kodeksem pracy w ten dzień mogą tylko handlować właściciele sklepów lub osoby wykonujące umowę o dzieło. W związku z tym 6 stycznia większość sklepów będzie zamknięta.

Otwarte sklepy w Trzech Króli 6 stycznia 2013


Zgodnie z ustawą 6 stycznia 2013 mogą być otwarte tylko sklepy w których pracują właściciele lub osoby, które nie mają umowy o pracę. Czynne zatem będą małe, najczęściej osiedlowy sklepy w których właściciele postanowili w święto Trzech Króli stanąć za ladą. Jeżeli znacie takie miejsca to zachęcamy do wpisywania ich w komentarzach.

Otwarte będą również sklepy znajdujące się przy stacjach benzynowych.

Zobacz również: w święto Trzech Króli ucierpi gospodarka?

X

Miejsce
w rankingu
Piotr Kalsztyn

gg: 2340661 tel: 510026901 email: piotr.kalsztyn@mmsilesia.pl wydawca online mmsilesia

Autor ostatnio dodał:

Komentarze

Aneta Gość
~Aneta
Piątek, 6 stycznia 2013??? 2013-01-04 13.31

Cytat: Większość dużych sklepów i galerii handlowych będzie w piątek zamknięta. Ale nie wszystkie, sprawdźcie gdzie można zrobić 6 stycznia 2013 zakupy.

Na pewno stycznia 2013 wypada dziś, czyli w piątek?

REDAKCJA portalu REDAKCJA portalu
@Aneta 2013-01-04 13.48

Oczywiście pisane w piątek, a 6 stycznia jest w niedzielę. Dzięki za wyłapanie!

krzysztof Gość
~krzysztof
Dosc tego!!!!!!! 2013-01-06 08.23

Swieto i nie pracujemy wic dajmy wolne strazakom,policji,lekarzom i wszystkim a potem sprzedawca jak zachoruje to niech leczy sie buleczkom a jak mu zapali sie mieszkanie niech gasi pozar mlekim ze swojego sklepu jak sie nie chce pracowac to nie zatrudnia sie do sklepu tylko sie otwiera swoja firme i mozna caly rok swietowac moze wreszcie ktos zmadrzeje i sie wezmnie za ta parodie.

ktoś Gość
~ktoś
ktoś 2013-01-06 11.37

sprzedawca taki sam człowiek jak każdy z nas i też ma swoje potrzeby więc uszanujmy to, że też chce mieć wolne, jak każdy z nas. pozdro dla wszystkich egoistów.

wrr Gość
~wrr
zaknąć wszystko !! 2013-01-06 11.44

jak zaknięte to wszystko powinno być zamknięte a nie że jednak jakieś sklepy są pootwierane, żal mi tych sprzedawców, jeb** właścicieli !!!

wb Gość
~wb
odp. 2013-01-06 13.45

dureń

Elizia Gość
~Elizia
Jak Kto Chce 2013-01-06 13.51

kurde sie czepiacie !!! nikt nie każe im pracować . Właściciele małych sklepów pracują sami bo chcą zarobić bo zarobią w ten dzień więcej bo np tylko ich sklep będzie otwarty... jak chcą to kto im zabroni ? U nas Na Niebuszewie pewnie będzie otwarty Sklep Bilbo

Jacek Gość
~Jacek
Państwo Katoli... 2013-01-06 14.31

A dlaczego prawo państwowe jest uzależnione od kościoła?
Przecież konstytucja gwarantuje wolność wyznania a jeśli tak, to w takim razie zamykanie sklepów w święto kościelne jest ograniczaniem mojej wolności osobistej. Mało tego.
Idę do sklepu, żeby kupić cokolwiek - zamknięte.
Jedyne co czynne to żabka a w kolejce kilka moherów, którzy po kościele idą na zakupy!!!
Hipokryzja i zakłamanie. Mam dosyć tego katolicyzmu. Oddala mnie od Boga.

Jacek Gość
~Jacek
Państwo Katoli... c.d. 2013-01-06 14.34

Dla kogoś, kto nie nadąży za tokiem myślenia, wyjaśnię.
Jeśli zamyka się sklep ze względu na święto kościelne a ktoś jest ateistą, to ogranicza się jego wolność blokując możliwość zrobienia zakupów. Pomijam już kwestię tego, że stacje paliw są czynne, że jak ktoś ma umowę o dzieło to może pracować..
Paranoja!!!
Jeśli ktoś nie chce pracować ze względu na wyznanie, to powinien mieć bezpłatny dzień wolny od pracy bez konsekwencji ze strony pracodawcy.
Wszystko postawione na głowie...

sf Gość
~sf
Owsiak 2013-01-06 16.00

http://ksiadz-myslacy-katolicki.blogspot.com/

PREZES Gość
~PREZES
stacja benzynowa czynna 2013-03-31 23.05

zapraszamy do zakupów na stacji orlen ja juz zakupiłem browarki :) mniam mniam wesołych świąt ale luja :) PREZES

Dodaj swój komentarz: