*
Dodane 2013-01-29 16.20 , komentarzy 0

Kapitan Żbik powraca. Będzie pułkownikiem [komiks]

Tym razem Żbik będzie tropił złodziei obrazu Moneta. Komiks "Tajemnica »Plaży w Pourville«” ukaże się pod koniec lutego 2013.

Tym razem Żbik będzie tropił złodziei obrazu Moneta. Komiks ...

Pułkownik Żbik w akcji

Autor: mat. prasowe

Po 20 latach przerwy powraca jeden z najpopularniejszych polskich komiksowych bohaterów. Kapitan Żbik, a dokładniej pułkownik, bo w tej randze jest w roku 2000 roku, kiedy rozpoczyna się akcja zeszytu „Tajemnica »Plaży w Pourville«”. Komiks będzie dostępny pod koniec lutego 2013.

- Komiks został stworzony przez legendarnych twórców przygód kapitana Żbika - mówi Jarosław Składanek z wydawnictwa Kultura Gniewu, które wyda kolejny zeszyt o Żbiku. - Tekst napisał Władysław Krupka, a rysunki stworzył Bogusław Polch, autor siedmiu komiksów z Janem Żbikiem.

Komiks „Tajemnica »Plaży w Pourville«” oparty jest na prawdziwej historii. Chodzi o głośną kradzież obrazu Claude’a Moneta „Plaża w Pourville” we wrześniu 2000 roku z rogalińskiej galerii obrazów, należącej do Muzeum Narodowego w Poznaniu. Policjantom zajmującym się kradzieżą obrazu będą musieli pomóc pułkownik Jan Żbik i jego wnuk Michał, pracujący dla Centralnego Biura Śledczego.

Żbik poszuka złodzieja obrazu Moneta


- Plansze stworzone przez Władysława Krupkę i Bogusława Polcha były publikowane w "Bezpłatnym Tygodniku Poznańskim" na przełomie 2003 i 2004 roku - mówi Składanek. - Zbierali je fani Żbika. Jeden z nich zwrócił się do naszego wydawnictwa z propozycją stworzenia z plansz pełnowymiarowego komiksu. Skontaktowaliśmy się z autorami przygód Żbika, którzy dorysowali trzy plansze, czyli dalsze losy skradzionego obrazu Moneta.

"Tajemnica »Plaży w Pourville«" będzie wielką gratką dla fanów przygód Jana Żbika. Komiks będzie dostępny pod koniec lutego. Ma kosztować 19,90 zł.

Zobacz plansze z komiksu o Żbiku
X

Miejsce
w rankingu
REDAKCJA portalu

To My. Moje Miasto. Serwis społecznościowy i informacyjny jednocześnie. Dziś najszybciej rozwijające się i największe medium w województwie Śląskim. Co miesiąc odwiedza nas ponad 300 tys. unikalnych użytkowników. ------------------------------------------------------------ Blogi, wideo, zdjęcia, dziennikarstwo obywatelskie, artykuły, komentarze, oceny, Foto Deje.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!
Dodaj swój komentarz: