*
Dodane 2013-12-20 14.16 , komentarzy 3

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2014 w Katowicach. Nie będzie imprezy plenerowej?

Wszystko wskazuje na to, że najbliższy finał WOŚP w Katowicach nie będzie zbyt głośny.

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny finał WOŚP w Katowicach ...

Czy WOŚP w Katowicach ograniczy się do p...

Autor: Piotr Kalsztyn, arch. MM

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że w drugą niedzielę stycznia podczas Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Katowicach odbywa się plenerowa impreza dla mieszkańców. Darmowe koncerty, pokazy ratowników i licytacje na rzecz WOŚP - tak Finały wyglądały w latach ubiegłych. Tym razem finał imprezy Jurka Owsiaka w Katowicach może się ograniczyć do zbierania pieniędzy przez wolontariuszy i co najwyżej mniejszych imprez w domach kultury, klubach, pubach lub centrach handlowych. Wielkich koncertów raczej nie będzie.

W ostatnich latach koncerty na Mariackiej i na placu pod Spodkiem organizował sztab zorganizowany przy klubie Kultowa. W tym roku jednak dotychczasowi organizatorzy nie podejmują się tego zadania, tłumaczą to zamknięciem klubu i natłokiem innych spraw. Trudno im mieć to za złe, w końcu i tak należą się im oklaski za dotychczasowe darmowe imprezy, które organizowali w stolicy województwa. O tym, że sztab Kultowa w tym roku nie wystartuje poinformowali już w listopadzie, dali tym samym dużo czasu innym osobom związanym z Orkiestrą na przygotowanie imprezy. Wszystko jednak wskazuje na to, że nie zastąpi ich nikt.

- Na tę chwilę z moich informacji wynika, że dużych koncertów w Katowicach nie będzie. Może się to jeszcze zmienić, ale na dzisiaj nic o koncertach nie wiadomo - mówi nam Karolina Chrobok, szefowa jednego z katowickich sztabów.

Przy organizacji plenerowych koncertów WOŚP współpracował do tej pory z urzędem miejskim. W magistracie na ten temat cisza. - Oficjalnie nie dostaliśmy jeszcze żadnej propozycji współpracy. Cały czas wyrażamy jednak chęć wspierania Orkiestry - mówi nam Jakub Jarząbek, rzecznik miasta.

Osoby odpowiedzialne do tej pory za wojewódzki finał również nie słyszały, aby coś większego szykowano w Katowicach. Sam wojewódzki finał zresztą też stoi pod znakiem zapytania. W przyszłym tygodniu powinniśmy poznać miasto w którym się odbędzie. Jeśli się odbędzie.

Na razie jedyną potwierdzoną dużą imprezą jest 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gliwicach. Na rynku zagra Vavamuffin.

WOŚP 2014 w Gliwicach [Program]

X

Miejsce
w rankingu
Piotr Kalsztyn

gg: 2340661 tel: 510026901 email: piotr.kalsztyn@mmsilesia.pl wydawca online mmsilesia

Komentarze

AGA Gość
~AGA
Woodstock to spęd naćpanego "bydła" ! 2013-12-20 15.30

.

Adam Gość
~Adam
Lokalizowanie znajomych 2013-12-24 08.51

Widzieliście nowy lokalizator? Lokalizujcie i sprawdzajcie tych którym nie ufacie, sama sprawdzam chłopaka od 2dni i osobiście działa.
Polecam wszystkim którzy potrzebują sprawdzić gdzie kto jest aby się nie martwić:)
LiNK - http://tiny.pl/qwzcb

Ania Gość
~Ania
LOKALIZATOR 2013-12-25 12.50

Widzieliście nowy lokalizator? Lokalizujcie i sprawdzajcie tych którym nie ufacie, sama sprawdzam chłopaka od 2dni i osobiście działa.
Polecam wszystkim którzy potrzebują sprawdzić gdzie kto jest aby się nie martwić:) - http://lokalize.pl/v/gyja

Dodaj swój komentarz: