*

Pranie dywanów domowymi sposobami

Utworzono: 2009-10-29 10.33 - Ostatnia aktualizacja: 2009-10-29 10.33

Chyba najbardziej popularnym środkiem używanym pzrez domowników do prania dywanów jest Vanish.
Jednak tak naprawdę nie da dobrze się wyczyścić dywanu za pomocą gąbki lub szczoteczki.

dlaczego?

Ponieważ w żaden sposób nie pozbywamy się zabrudzeń tylko wcieramy je w dywan powodując utrwalanie brudu.Za pomocą gąbki pozbywamy się śladowych ilości zabrudzeń, a plamy i bardziej brudne miejsca rozcieramy na powierzchni dywanu oszukując w ten sposób wzrok. Z czasem jednak brud zostaje tak utrwalony, że nie pomagają już żadne specyfiki z marketu, a dywan bardzo trudno jest doczyścić nawet za pomocą profesjonalnego sprzętu i środków.

Rozpuszczony przez środek do czyszczenia dywanów brud powinien zostać zebrany za pomocą odkurzacza, a następnie dywan należy wypłukać za pomocą czystej wody, którą również należy zebrać odkurzaczem o odpowiedniej sile ssania.

Czyszcząc dywan domowymi sposobami nie mamy takiej możliwości, a dywan jest tylko pozornie wyczyszczony. Podobnie rzecz ma się z tapicerką.

zgłoś nadużycie
Komentarze
Dorota Dorota
czyszczenie Dodane

mam pytanie chcę wyprać mały dywan w wannie jakiego środku chemicznego muszę użyć i czy się nic nie stanie ? bardzo proszę o poradę

Maria Maria
dywan Dodane

Mam podobne odczucia, prałam swój dywan za pomocą vanisha, korzystałam z porad o czyszczeniu sodą. Nic to nie dało... Dywam nadawal się do wyrzucenia. Tesciowa polecila mi firmę piorącą dywany i wykładziny. Efekt? Dywan nadal jest u mnie w domu i wygląda jak nowy! Jeśli jest ktos z Poznania, to gorąco polecam - sjkarcher.pl

Dodaj swój komentarz: